Blog - Dietetyk Radosław Bernat

Dietetyk na OSTRO – Rozpoczęcie odchudzania

Często na pierwszej wizycie Pacjenci mają takie myślenie i podejście (patrz zamieszczone foto) o zakończeniu swojego dotychczasowego sposobu odżywiania i "przygotowania" się do diety. Jest to rzecz jasna, błędne myślenie, bo zachowujemy się jak typowe "śmieciarki" wcinając wszystko, żeby się nie zmarnowało. Rozumiem, względy ekonomiczne, względy zasmakowania swoich ulubionych produktów/potraw przed przejściem na dietę, itp., ale bez przesady. Lepiej byłoby takie pożegnanie zrobić przed pierwszą wizytą, na której dokonywane są pomiary ciała. Spytacie dlaczego ? Ano dlatego, że jest to niezdrowe, a dodatkowo po takim "pożegnaniu" może nam przybyć nawet kila kg pomiędzy pierwszą, a kolejną wizytą. Później Pacjent jest zdziwiony, że taki słaby wynik ma na drugiej wizycie.
Także nie bądźcie "śmietnikami"!
Zasada ta również dotyczy zjadania niedokończonych posiłków/produktów po swoich dzieciach (ale o tym szerzej innym razem ;-)
Z powyższych powodów zawsze namawiam Pacjentów, żeby rozpoczynali dietę jak najszybciej i staram się jak najszybciej przygotowywać jadłospisy. Zazwyczaj odbywa się to tego samego dnia co wizyta lub dnia następnego.

Opinie o mnie  |  Zamów dietę