Blog - Dietetyk Radosław Bernat

Książka Jem, piję, żyję - już w sprzedaży!

Książka "Jem, piję, żyję" z moim skromnym udziałem od niedawna jest w sprzedaży stacjonarnej w Emipku oraz wszelakich księgarniach internetowych. Dostępna jest również bezpośrednio u mnie w gabinecie.

Ponad 280 stron książki traktuje o prawidłowym żywieniu, głównie pod kątem zapobiegania poważnym chorobom. 

Jedzenie nas nie tylko wzmacnia, ale może nam także zaszkodzić. Mówimy o zatruwaniu naszego ciała systematycznie, codziennie, z precyzją cichego mordercy podającego do porannej herbaty dawkę arszeniku.
Właściwa dieta, przestrzeganie prostych wskazań, umiejętne dbanie o organizm – to droga do zdrowia. Wiedzą o tym dobrze autorki tej książki. Obie – jedna jedząca mięso i druga –wegetarianka – mają za sobą chorobę nowotworową. Pomimo tego, że są bardziej świadome niż większość Polaków i wiedzą wiele na temat zdrowych potraw, same gubiły się w przeróżnych, często sprzecznych, informacjach i sugestiach dotyczących tego, co jeść, aby być zdrowym. Uporządkowały więc ogromną dostępną wiedzę na ten temat, podparły ją najnowszymi badaniami, a to wszystko opisały w prosty, przyjazny sposób.
Prowadzą dialog, kłócą się, wyjaśniają trudne pojęcia (np. wskaźnik glikemiczny) i podają swoje sprawdzone przepisy. A to wszystko pod moją opieką dietetyczną.
Opinie o mnie  |  Zamów dietę