Blog - Dietetyk Radosław Bernat

​Dietetyk na OSTRO – Wychodzenie z diety​

Co prawda zapewne większość osób, niedawno zaczęła swoje zmagania z odchudzaniem, ale też duża grupa moich Pacjentów będzie niedługo kończyć swoją walkę, więc przedstawiam dziś parę zdań na temat wychodzenia z diety.
Proszę pamiętać, żeby na koniec odchudzania zastosować jadłospis wychodzący z diety. Wielu Pacjentów niestety o tym zapomina, bądź pomija ten ważny etap zwieńczający całe odchudzanie. Istotny jest on o tyle, iż zmniejsza on ryzyko efektu jojo poprzez powolne wyprowadzenie organizmu z diety i przystosowanie go do większych porcji kalorii i węglowodanów.
Oczywiście nie mogę zagwarantować, że pomimo zastosowania go unikniemy efektu jojo (gdyż jak wrócimy do starych, złych nawyków żywieniowych to waga powróci pomimo wszystko), natomiast przy zachowywaniu najważniejszych zasad poznanych na diecie, pozwoli on na uniknięcie efektu jojo.
Proszę pamiętać, że jadłospis wychodzący można zastosować praktycznie na każdym etapie odchudzania. Nieważne tu jest czy osiągnęliśmy całkowity cel, jeżeli z różnych powodów kończymy odchudzanie (osiągnięcie celu, satysfakcja z już osiągniętych rezultatów, inne powody losowe), to zawsze wychodźmy z diety, a nie przerywajmy jej wracając do „normalnego” odżywiania, gdyż może się to skończyć „powtórką z rozrywki”, jaką będzie kolejne przybranie po schudnięciu.
Tak na marginesie dodam, że najgorzej na powrót wagi wpływają słodycze, więc jeszcze raz uczulam, żeby na nie uważać!


Opinie o mnie  |  Zamów dietę