Blog - Dietetyk Radosław Bernat

Pierwsza wizyta - przygotowanie

Potencjalni pacjenci podczas umawiania na pierwszą wizytę często pytają mnie jak się mają przygotować.

- Najważniejsze to zabrać ze sobą w miarę aktualne badania, jeżeli takowe posiadamy. Jeżeli nie to warto sobie zrobić choćby podstawowe badania tj. Ogólna morfologia i mocz, tsh, cholesterol, trójglicerydy i glukozę (szczegóły co do badań w jednym z kolejnych postów). Pozwolą one nam określić aktualny stan organizmu i/lub wykryć  nieprawidłowości nad którymi będzie można pracować. Przy ponowieniu badań w trakcie diety, sprawdzimy jak dieta wpływa na poszczególne parametry.


- Dobrze jest zapisać sobie co jedliśmy przez standardowe 3 dni, można w tym celu pobrać ze strony dzienniczek żywieniowy, wypełnić go i przynieść na wizytę. Dzięki temu dietetyk łatwiej i szybciej wychwyci potencjalne błędy żywieniowe, a Sami nie będziecie musieli się wysilać, gdy trzeba będzie przypomnieć sobie co ostatnio jedliśmy. 

- W miarę możliwości trzeba zadbać o to by w swobodny sposób zważyć się na wadze, na której stajemy gołymi stopami. W tym celu, zamiast rajstop lepiej założyć getry/podkolanówki/skarpety  itp. które łatwo będzie można ściągnąć. Wymóg stawania gołymi stopami na wadze podyktowany jest pracą urządzenia, które bada organizm poprzez przepływ prądu o niskim napięciu (nieodczuwalne i bezbolesne)

- Niestety usługi dietetyka nie są refundowane przez NFZ. Wizyta jest płatna zgodnie z cennikiem, a w poradni można płacić  gotówką lub kartą
Opinie o mnie  |  Zamów dietę